|
+48 798 680 809
|
pn - pt: 7:15 - 15:15
Zdjęcie pensjonariuszy DDS

Logo DDS

Dzienny Dom Senior+
w Dębnie

Sala terapii ruchowej

Celem zajęć na sali terapii ruchowej jest utrzymanie sprawności fizycznej poprzez gry i zabawy zespołowe. Prowadzone są również zajęcia muzyczno-rytmiczne, które mają na celu pobudzić słuch, koncentrację oraz pamięć rytmiczną.

Na sali terapii ruchowej prowadzone są zajęcia tańca i fitnessu, a dzięki umieszczonym lustrom podopieczni mogą samokontrolować wykonywany ruch. Na tej sali prowadzone są również zajęcia indywidualne i grupowe z zakresu rehabilitacji. Zakres i poziom świadczonych form pomocy dostosowany jest do stanu zdrowia i możliwości uczestników. Udział w zajęciach pozwala dbać o dobrą kondycję fizyczną, jak również uczy prozdrowotnego trybu życia.

Uczestnicy mają do dyspozycji: materace do ćwiczeń, stół do tenisa stołowego, piłki i skakanki, kręgle, bule, kije do Nordic Walking itp.

Na sali wykonywane są różnorodne ćwiczenia ogólnosprawnościowe, koordynacyjne, manualne, oddechowe, równoważne, zręcznościowe, zajęcia ruchowe przy muzyce, gry i zabawy ruchowe, choreografia i taniec, relaksacja.

Galeria zdjęć